Szafka na akta ma możliwość dorobienia szuflad albo wysuwanych półek.

Wszelkie dokumenty to bardzo istotne rzeczy, które należy poprawnie przetrzymywać. Dokumenty powinny mieć własne miejsce, jeśli trzymamy je u siebie w mieszkaniu. Dobrym wyjściem jest metalowa szafa na dokumenty. Tego typu szafy są funkcjonalne a także nadają estetykę w pomieszczeniu.

Jeżeli jesteśmy zmuszeni ważne dokumenty przetrzymywać w domu, to będzie wam bardzo zależeć na tym, aby taka szafka nie wyróżniała się z pomieszczenia. Natomiast jeśli pracujemy w biurze to wtedy wyjściem z tej sytuacji, jest specjalna szafa na akta. Niezależnie od tego, czy przechowujemy dokumenty w domu, czy też w w naszym biurze istotną sprawą jest, ażeby je ochronić przed czynnikami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi. Warto również dodać, iż tego typu szafki na akta są najlepszą pomocą organizacji naszej pracy. Nie musimy tracić naszego czasu na poszukiwanie papierków po różnych miejscach, lecz posiadamy w konkretnej szafce cały plik potrzebnych nam dokumentów. Klasyczny model takiej szafki posiada, aż cztery półki, ale jeśli chcemy można zamówić szafki większych rozmiarów. Ponadto szafa na akta ma również możliwość zamontowania szuflad lub wysuwanych półek.

Taka szafka jest wyjątkowo elastycznym przedmiotem, jeśli chodzi o użyteczność. Można je do siebie także dokręcać, przez co istotnie zwiększamy pojemność naszej szafy na składowanie ważnych dokumentów… szafa metalowa do biura mogą stać na podłodze, ale także jest możliwość zawiesić je na ścianie. Wszystko uzależnione jest od tego, gdzie mamy zamiar je ustawić, Trzeba te szafy umieścić w takim miejscu, żebyśmy mieli swobodę w zaglądaniu do dokumentów. Zaletą takich szaf, jest też, to, iż mogą być ognioodporne oraz wodoodporne. Często takie typy szaf metalowych sprawdzają się w bankach lub biurach prawniczych. Nie ma jednak zakazu na trzymanie takiej szafki w naszym prywatnym domu, tak więc, jeśli chcielibyśmy ochronić różne dokumenty, przed ewentualnym pożarem, to będziemy mogli tą szafę u siebie też zamontować. Zazwyczaj wyróżnia się 4 rodzaje metalowych szaf na przechowywanie akt.

Pierwszą grupą jest klasa A typ 1, do tej kategorii zaliczamy szafki z blachy stalowej, na akta w biurze, drzwi otwierane 90 stopni. Szafy z kategorii A mogą posiadać zamek szyfrowy lub elektroniczny. Typ drugi to bardzo często szafki, które znajdują się w kancelarii, czy urzędach. Cechuje je to, że mają grubsze ściany aniżeli w zwykłych szafkach. Typ trzeci to głównie szafki na ściśle tajne dokumenty. To dwupłaszczowe szafy. Szafa z grupy trzeciej ma zamek szyfrowany mechaniczny, co więcej tego rodzaju szafa chroniona jest przed prześwietleniem przez osoby trzecie. Typ 4 takich szaf to pancerne metalowe. Ta grupa ma dodatkowe zamki, wewnętrzne skrytki. Ma też wszystkie mechanizmy z typów trzy. Jak widzimy wybór jest bardzo szeroki, trzeba jedynie pomyśleć jaki rodzaj metalowej szafy jest nam teraz najbardziej potrzebny. Koszty takowych szaf znajdują się w przedziale od czterystu zł do nawet 2500 tysiące.

Wszystko uzależnione jest od tego, jaki typ szaf metalowych postanowimy wybrać a ponadto jaka wielkość jest nam potrzebna. Podczas tworzenia projektu biura dobrze jest od razu wygospodarować miejsce na tego typu szafy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry