Wysoki poziom zapewnianych usług to pewny klucz do sukcesu twojej działalności.

Branża kurierska jest jedną z najprężniej rozwijających się  w naszym kraju. Nic w tym dziwnego – chętnie korzystają z niej zarówno kontrahenci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Ci pierwsi głównie odbierają własne przesyłki, natomiast przedsiębiorcy głównie nadają paczki. Mogą to robić szybko a także wygodnie używając punktów kurierskich, które są punktami pośredniczącymi mającymi za zadanie przyjęcie zlecenia na usługi kurierskie. A ponieważ mają podpisaną współpracę z kilkoma różnymi firmami zajmującymi się przewozem, ich oferta jest zróżnicowania pod względem gabarytów a także kosztów usług.

 

Ich dochód to głównie różnica pomiędzy cenami przewozu, jakie uzyskuje od firm przewozowych, a kosztem ponoszonym przez klienta. Ponadto zarobek przynoszą dodatkowe usługi, np wysyłka za pobraniem, ubezpieczenie, pakowanie, powiadomienia sms. Otwarcie swojego punktu kurierskiego łączy się z wieloma bardzo ważnymi czynnościami, między innymi adaptacją posiadanego lokalu albo wynajęciem. Lokal musi spełniać pewne warunki, by w przyszłości przyciągać potencjalnych kontrahentów. Przede wszystkim musi bez kłopotu zmieścić wszystkie przesyłki przeznaczone do nadania a także do odebrania. Trochę miejsca w lokalu zajmie też magazynowa waga. Twój lokal powinien także zapewniać należytą ilość miejsca na stworzenie stanowiska do obsługi przybywających klientów, które może się składać z biurka, laptopa, innych przedmiotów biurowych, fotela a także krzeseł dla przybywających. Choć własny punkt kurierski to genialny sposób na biznes, założenie go samodzielnie jest dość kosztowne a także pochłaniające dużo czasu.

 

Cały proces nawet trwać od kilku tygodni do nawet paru miesięcy, co w praktyce zamiast dawać korzyści może zacząć przynosić straty. Dlatego też warto rozważyć nieco inny typ takiej działalności. Punkt kurierski franczyza to doskonały sposób na dobry start w tej branży. Musimy tylko odszukać adekwatny lokal z dobrą lokalizacją albozaadoptować własny a także pomalować go na firmowe barwy. Następnie należy podpisać umowę, która będzie przepustką do obszernej propozycji usług najlepszych przewoźników na rynku. Umowa zapewnia kompletne know – how jak również specjalistyczne warsztaty obejmujące prawidłowe prowadzenie punktu kurierskiego oraz porusza zagadnienia dotyczące marketingu. Nie musimy zbytnio martwić się o żadne produkty promocyjne czy artykuły potrzebne do pakowania przesyłek. Wyposażenie także zostanie dostarczone, co będzie znaczną oszczędnością.

 

Jeśli chciałbyś mieć własny biznes, który będzie zapewniał ci realne zyski – otwórz punkt kurierski. Własne miejsce usługowe to idealny sposób na rozwój a także powiększanie własnego zysku. Właściwe podejście do klientów i najwyższy poziom oferowanych usług to klucz do sukcesu działalności. W dodatku najatrakcyjniejsze opłaty na rynku sprawią przypływ większej ilości kontrahentów. Oferując usługi kurierskie dla klientów indywidualnych, jak również biznesowych w dość szybki sposób skutecznie można dotrzeć do wielu nowych odbiorców z wielu różnych branż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry