Nowe przewody pozwalają na przesyłanie wielu danych z prędkością światła.

Prędkość internetu światłowodowego zwiększa się. Standardowa szybkość internetu światłowodowego oscyluje w granicach 300 Mb/s, a czasami dochodzi do 1000 Mb/s. Są to wartości niebotyczne, , które mocno przekraczają potrzebę statystycznego użytkownika, a czasami też możliwości urządzeń końcowych. Ta nadwyżka zapewnia bezproblemowe działanie wszelkich serwisów oraz aplikacji. Pozwala nam na oglądanie seriali, filmów czy transmisji sportowych w HD.

Tak internet światłowodowy jest przede wszystkim w dużych aglomeracjach, gdzie znajduje się odpowiednia infrastruktura. Jednak mniejsze miejscowości nieustannie zabiegają o nadrobienie tego dystansu. Coraz więcej operatorów angażuje się w kolejne inwestycje. Sieć internetu światłowodowego nieustannie ulega rozbudowie, dzięki wymienianiu dotychczasowego okablowania. Zastępowane jest ono przewodami stworzonymi z tworzyw sztucznych i włókna szklanego. Pozwalają one na przesyłanie informacji z prędkością światła. Stąd właśnie nazwa „światłowód”. Popularność tej technologii oraz niemała rywalizacja w tej dziedzinie na rynku, powoduje, iż konsumenci mają możliwość liczyć na tani dostęp do internetu. Szczególnie przy podpisywaniu umów okresowych na rok lub dwa.

W pakietach z telewizją jest jeszcze korzystniej. W abonamencie można otrzymać dostęp do wszystkich najciekawszych programów filmowych a także tematycznych. Świat sportu, rozrywki, informacji i edukacji stoi przed nami otworem. Istnieje możliwość skorzystać z całego tego bogactwa bez opuszczania przytulnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry