Bardzo wiele osób ma kłopoty ze zgryzem.

Ortodoncja to jedna z najbardziej rozwiniętych gałęzi medycyny, które są powiązane ze stomatologią. Dziedzina ta wymaga dużo praktyki oraz wiedzy, bo dzięki tym elementom kompetentny ortodonta jest w stanie dobrać prawidłowe aparaty dla własnych pacjentów. Stosowna ocena a ponadto wybranie rodzaju leczenia jest podstawą, ażeby zyskać pożądany efekt końcowy. Bardzo wiele osób ma problemy ze zgryzem, a w tym z jego kształtem. Jednym z odpowiednich sposobów leczenia, który ma dużą szansę pomóc w przypadku tej dolegliwości są aparaty stałe Katowice, które zakładane są pacjentowi nawet na parę lat.

W tym czasie, ze względu na stałe wymuszone napięcie, mogą diametralnie zmienić zgryz. Jednym z w większości leczonych dolegliwości do jakich leczenia stosuje się takie aparaty jest przesunięty do środka jamy ustnej zgryz. Taki zgryz objawia się cofnięciem żuchwy tak, że niemożliwe jest prawidłowe jedzenie. Nie trzeba chyba wspominać, jak bardzo może to utrudniać codzienne funkcjonowanie osoby, która ma to schorzenie.

Ze względu na wpływ takowych wad czy schorzeń na życie osoby, ale również na wygląd zgryzu dziedzina ortodoncji jest bardzo ważna. Ortodoncja pomaga również w robieniu nie tylko aparatów stałych na podstawie odlewów naszego zgryzu robionych z plastycznego tworzywa, jaki jest następnie umieszczany w ustach pacjenta i w określonej pozycji zagryzany przez określony czas. Dzięki takim właśnie odlewom jest możliwość w przyszłości stworzyć bardzo dobrze dopasowane aparaty tymczasowe oraz stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry