Z aparatów zdejmowanych mogą korzystać jedynie maluchy.

Korekcję naszego zgryzu przeprowadza się obecnie w całkiem prosty sposób, stosując do tego celu różnorodne odmiany aparatów ortodontycznych. Wyróżniamy pośród nich zarówno zdejmowane jak i stałe. Aparaty stałe są z pewnością znacząco lepsze. Ze zdejmowanych aparatów mogą zresztą skorzystać jedynie maluchy, dlatego też osoba dorosła, która ma krzywy zgryz, od razu musi patrzeć jedynie na ofertę stałych aparatów. Nawet ona została jednakże w ostatnim czasie mocno zróżnicowana.

Ortodoncja poszła do przodu i właśnie dlatego zaczęła oferować ludziom różne nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim dosłownie każdy z nas może zapewnić sobie wspaniały uśmiech. A ze krzywym zgryzem z pewnością powinno się walczyć. Ten problem nie jest tylko kłopotem estetycznym, ponieważ poza tym, iż bez wątpienia pogarsza wygląd zewnętrzny, to przede wszystkim może destrukcyjnie wpływać na stan naszych zębów, osłabiając je i z tego powodu stają się podstawą wielu innych problemów zdrowotnych.

Aparaty stałe przywracają zębom prawidłowe ustawienie i w taki oto prosty sposób korygują zgryz. Konstrukcja aparatu stałego zawsze będzie składać się z podobnych elementów, to znaczy przede wszystkim z zaczepów oraz niewielkich pierścieni, których typy dostosowywane są poprzez specjalistę do zębów danego pacjenta. Przytwierdza się je później do uzębienia na stałe. Pierścienie stanowią stelaż, dlatego że to one mocowane są do trzonowców i dzięki temu uniemożliwiają aparatowi samodzielne przesuwanie się. W tego rodzaju aparatach kluczową rolę odgrywają również zamki. Dawniej aparaty stałe produkowano tylko z metalu, jednakże na dzień obecny każdy pacjent ma do wyboru zamki wyprodukowane z całkiem innych, zwykle lepiej prezentujących się tworzyw, czyli głównie z ceramiki. Niektóre aparaty są wręcz niewidoczne na uzębieniu pacjenta. Wytwarza się je z drobnych, przezroczystych elementów z ceramiki, jakich z większej odległości rzeczywiście nie da się dostrzec. To, jaki ostatecznie rozmiar będą mieć poszczególne zamki, zależy również na pewno od wielkości zębów pacjenta.

Obecnie jednakże każdy nowoczesny aparat ortodontyczny jest tak eleganckim wyrobem, że żaden pacjent nie powinien mieć żadnych obaw przed jego założeniem. Niektórzy są wręcz zdania, że posiada on swój urok. Czasami potrafi stać się nawet wyjątkowym dodatkiem a także fascynującym uzupełnieniem wyglądu. Znakomita większość osób zwraca szczególną uwagę na nieładny wygląd zgryzu, ale dużo ważniejsze jest to, iż złe ustawienie zębów prowadzi do wielu innych chorób oraz problemów ze zdrowiem.

Czasem krzywe zęby stają się źródłem powtarzających się bólów głowy. Często może prowadzić do paradontozy albo nawet kruszenia się zębów. A czemu mamy się tak męczyć, gdy wszystkie te takie problemy można z łatwością pokonać? Aby to uczynić trzeba podjąć decyzję o zamontowaniu stałego aparatu ortodontycznego.

Źródło: Aparaty stałe Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry