Co zrobić z niepotrzebnymi meblami?

Remont domu za każdym razem wiąże się z bardzo wielką ilością różnych śmieci. Odpady budowlane w postaci gruzu, pudeł po materiałach, czy też stare meble to jedynie pewna część śmieci, za jakie odpowiedzialny jest właściciel mieszkania. Dlatego tuż przed rozpoczęciem naszego remontu należy zastanowić się co należy z nimi uczynić.

Jak wywozić wszelkiego typu odpady po remoncie?

Najłatwiejszym a także efektywnym wyjściem jest odpowiedni kontener na gruz. Spółki które zajmują się wywózką oraz utylizacją odpadów z remontów proponują specjalne kontenery na odpady, które pozostawione koło budynku służą do zbierania odpadków budowlanych.

Po wypełnieniu wypożyczony kontener na gruz łącznie z zawartością zabierany jest poprzez przedsiębiorstwo wywozowe. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają jakichkolwiek możliwości zorganizowania transportu śmieci z mieszkania samemu.

Co powinniśmy zrobić z meblami?

Oprócz odpadków budowlanych wiele osób przeprowadzających remont chce wyrzucić zalegające meble. W tym wypadku właściciel ma prawo wyłożenia śmieci na zewnątrz domu, niemniej jednak jedynie w dniu odbioru tak zwanych przedmiotów wielkogabarytowych poprzez przedsiębiorstwo komunalne. W przeciwnym razie konieczna jest organizacja transportu umeblowania we własnym zakresie. W wypadku mebli posiadacz może również samemu wywieź wszelkie odpady do MPGK albo pożyczyć potrzebny kontener na umeblowanie. W takim przypadku dostawca kontenera na gruz zajmie się jego wywozem.

Kary za nielegalny wywóz śmieci

Zarówno bez użyteczne meble, jak również odpady budowlane muszą być gromadzone a także utylizowane w wytyczonych miejscach. Za zostawienie odpadów w lesie, czy także na składowisku nielegalnym grozi bardzo wysoka grzywna.

Źródło: https://wpruszkowie.pl/20201203366964/jak-szybko-pozbyc-sie-gruzu-z-wlasnej-posesji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry