Windy dla niepełnosprawnych

Z uwagi na coraz większą ilość ludzi niepełnosprawnych, które za wszelką cenę nie chcą być wykluczone z życia społecznego przez własne ograniczenia niezbędne jest inwestowanie pieniędzy w rozwiązania techniczne , które będą wyrównywać szanse. Jednym z takich rozwiązań są na pewno platformy dla osób niepełnosprawnych, które w dużym stopniu uproszczają dotarcie do określonych miejsc osobom ograniczonym ruchowo. Kolejnym ważnym sprzętem są dźwigi osobowe, jakie możemy nazywać inaczej windami.

Windy osobowe powinny się znajdować w każdym obiekcie, jaki ma więcej niż 4 kondygnacje. Jako alternatywa dla zwyczajnych wind wykorzystywane są często windy dla niepełnosprawnych, jakie wyróżniają się większą powierzchnią niż przeciętne windy a ponadto większym udźwigiem. Również ze względu na przepisy prawa, których celem jest wyrównanie szans niezbędne jest zaopatrzenie obiektów publicznych zarówno w platformy dla niepełnosprawnych jak również dźwigi osobowe. Co więcej istnieje możliwość zastosować także windy towarowe, lecz ich stosowanie nie jest wymogiem niezbędnym, a tylko bardzo dobrą praktyką.

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest zastanowienie się nad potrzebami osób niepełnosprawnych ruchowo bo mimo swoich ograniczeń te osoby są wartościowymi ludźmi, którzy mogą wnieść niesłychanie dużo do wszelkiego typu instytucji oraz korporacji. Przeważnie takie osoby nie oczekują jakiejkolwiek pomocy podczas wykonywania podstawowych czynności, ale żywią nadzieję, że nie będzie to utrudnione przez braki architektoniczne jakiegoś gmachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry