Aparat słuchowy jest wykonywany na zamówienie klienta.

Nasz słuch słabnie wraz z naszym wiekiem oraz z powodu dużego hałasu. Istnieją także różne inne elementy, mające negatywny wpływ na jakość naszego słuchu. W przypadku pojawienia się problemów ze słuchem należy wykonać badanie słuchu. Tego typu badania możemy zrobić przy przychodni w punktach diagnostycznych. To badanie wykonuje się w specjalnym pomieszczeniu, gdzie pacjent zakłada słuchawki, przez które dochodzą do niego dźwięki o różnej częstotliwości. Przy użyciu przycisków pacjent wybiera dźwięki, które słyszy.

 

To badanie pozwala na wyznaczenie progu słyszalności u pacjenta. Audiogram to badanie subiektywne. W sytuacji niedosłuchu u pacjenta trzeba stwierdzić czy jest konieczne noszenia aparatu słuchowego. Możemy wyróżnić 3 najważniejsze typy aparatów: aparaty zauszne, aparaty słuchowe wewnętrzne a także ze słuchawką w kanale. Dobór właściwego aparatu słuchowego zależy od wielkości wady oraz osobistych preferencji. Nowoczesne aparat słuchowy strzelno cechuje mały rozmiar, możliwość wyregulowania dźwięku, wytrzymałość na uszkodzenia i różne zakłócenia. Aparaty słuchowe mają również mnóstwo przydatnych, dodatkowych opcji takich jak łączność bezprzewodowa, czy sposobność podłączenia do innych urządzeń np. komórki.

 

Każdy aparat słuchowy jest robiony na zamówienie klienta w celu odpowiedniego dopasowania do małżowiny usznej użytkowania. Taki aparat słuchowy pozwala na znaczną poprawę jakości życia oraz uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry